‘Yalanın fahişesi’ Kılıçdaroğlu’nun ezan yalanı karikatürlere konu oldu

0
76

Mizah dergisi Misvak, ezanı yasaklayan tek parti oldukları halde geçtiğimiz günlerde, ‘5 vakit ezan Atatürk sayesinde okunuyor’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ele aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta yaptığı grup toplantısında ‘5 vakit ezan Atatürk sayesinde okunuyor’ ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medyada hala paylaşılan ve vatandaşların yoğun tepkisini alan Kılıçdaroğlu, mizah dergisi Misvak’a da konu oldu.

Mizah dergisi Misvak, yayınladığı bir karikatürle ‘yasaklar’ zihniyeti olan fakat ‘özgürlükçü’ edasıyla Türkiye’deki her şeyi kendileri yapmış gibi gösteren CHP zihniyetini ve geçtiğimiz hafta ”5 vakit ezan Atatürk sayesinde okunuyor” diyen CHP Genel Başkanını ele aldı. 

İşgal dönemlerinde bile susmadı

Birinci Dünya savaşı sonrası İngilizlerin, Fransızların işgal döneminde bile susturamadığı ezan Türkiye tarihinde sadece CHP döneminde susturuldu. Türkiye’de CHP’nin tek parti yönetimi 1932 yılında ezanın Arapça okunmasını yasakladı. Türkiye’de 1950 yılına kadar tam 18 yıl ezanlar Türkçe olarak okundu.

1932’den 1950’ye kadar sadece CHP susturdu

Misvak Dergisi, yayınladığı bir karikatürde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bir vatandaşın konuşmasını gösterdi. Karikatürde Türkiye’de ezanı yasaklayabilen partinin bugünkü temsilcisi durumunda olan Kılıçdaroğlu ‘Ezanlar CHP sayesinde okunuyor’ diyor. Kılıçdaroğlu’na cevap veren vatandaş ise, Türkiye’de ezanın işgal dönemlerinde bile susmadığını hatırlatarak ‘İngiliz işgalinde susmadı, Fransızlar susturamadı. Hatta Yunan bile susturamadı. 1932’den 1950’ye kadar sadece CHP susturdu.’ cevabını veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here