Kim bu şerefsiz?

0
30


“Erdoğan’ı gönderme zamanı geldi. Onu ve ailesini sessizce ve zarar görmeden göndermenin yolları aranıyor” diye demeç veren bir şerrefsizin varlığını haber verdi Süleyman Özışık. Ancak isim vermedi. Ki zaten demeç verirken de isim vermemiş. Belki de kendi kendisini lanse ettiği gibi bu adam verdiği adresten de değil. İşin gücün varsa 7 Mayıs’tan itibaren bütün dünya medyasını kalburdan geçir. Sonra da samanlıkta iğne ara.

İşte o “Gül ve Davutoğlu neden korkuyor?” başlıklı yazısı:

Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı açıklamaları gören bazı okurlar, “Bu iki isim neden bu tür açıklamalar yapıyor” diye merak ediyor. 

Çok uzatmadan anlatayım:

İki gün önce yabancı basına konuşan ama adını açıklamayan bir AK Partili, “Erdoğan’ı gönderme zamanı geldi. Onu ve ailesini sessizce ve zarar görmeden göndermenin yolları aranıyor” diye demeç verdi. Bu sözlerin ne anlama geldiğini merak edenleri, geçtiğimiz 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerine götürmek istiyorum.

Hatırlarsanız o tarihte CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Avrupalı liderler Cumhurbaşkanı seçilmem hâlinde Erdoğan’ı yargılayıp yargılamayacağımı sordu” diye ağzından bir söz kaçırmıştı.

Ancak bu yargılama meselesinin bir evveliyatı vardı.

Muharrem İnce aday gösterilmeden önce Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül’e ittifakın Cumhurbaşkanı adayı olması için teklif götürmüştü bildiğiniz üzere…

Bu yargılama meselesi o görüşmede de konuşuldu.

Sağlam bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre Abdullah Gül o görüşmede, Erdoğan’a ve ailesine dokunulmaması şartıyla aday olabileceğini dile getirdi.

Ancak bu mesele karara bağlanmadı zira Meral Akşener, Gül’ün adaylığını veto etti ve konu kapandı.

Peki Gül, Davutoğlu ve yanlarında yer alan AK Partililer şimdi neden yeni parti işleriyle uğraşıyor ya da AK Parti ve Erdoğan’ın aldığı her karara muhalefet ediyor?

Cevabı çok basit!

Erdoğan’la birlikte yargılanma korkusu!

Yarın bir gün olur da Erdoğan koltuktan indirildiğinde, onunla birlikte hareket eden grup olarak görünmemek için. “Biz zaten onun politikalarına karşı olduğumuz için ayrıldık ve parti kurduk” diye savunma yapabilmek için…

“Bakın biz kurduğumuz parti sayesinde onun gücünü kırdık ve iktidardan indirdik” diyebilmek için yapılıyor bütün yapılanlar…

Başka bir amaç yok

Süleyman Özışık, TÜRKİYE

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here