“İstanbul’u fetheden Yunan: Ekrem İmamoğlu”

0
150

Yunan basını, 31 Mart yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul adayı olan Ekrem İmamoğlu ile ilgili “İstanbul’u fetheden Yunan Ekrem İmamoğlu” başlıkları attı.

Yunan basını, yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nu bağrına bastı. Seçimin hemen ertesinde İmamoğlu’nun Rum-Pontus kökenli olduğunu yazan Yunan basını “Ayasofya Erdoğan’dan intikamını Rum-Pontus Ekrem İmamoğlu ile aldı” şeklindeki haberleriyle bayram ederken, bu kez de İmamoğlu’nun bir Yunan olduğunu iddia etti.

Konstantinopolis kalesini fethetmeyi başardı

Yunan haber sitesi Themanews.com, Türkiye’deki yerel seçimlerle ilgili“İstanbul’u fetheden Yunan: Ekrem İmamoğlu başlığını atarken, haberin detayında “Yeni seçilen Konstantinopolis Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pontus kökenli bir Rum politikacı olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adayı Binali Yıldırım’ı yenerek Konstantinopolis kalesini fethetmeyi başardı.” ifadelerini kullandı. Türkiye düşmanlığını varoluş sebebi sayan Yunan basını, “Biz bu topraklarda 145 yıldır demokrasi mücadelesi veriyoruz” diyen CHP adayı İmamoğlu’nu kendilerinden görüyor ve onun başarısını Yunanistan’ın başarısı olarak yansıtıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here