Ekrem’in mazbatasında YSK detayı: İtirazlardan sonra verin

0
24

YSK, itirazlar neticelendikten sonra mazbatanın verilmesi yönüne karar verdi. Buna rağmen İl Seçim Kurulu, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını alelacele verdi. Konu hakkında konuşan Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, “Yüksek Seçim Kurlu’nun son verdiği karara göre, İmamoğlu’nun aldığı mazbata da şu an itibariyle hukuksuz olarak kendisine verilmiş sayılır.” dedi.

İmamoğlu’nun mazbatasında YSK detayı: İtirazlardan sonra verin

 yeniakit.com.tr  Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın sunumu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu’nun yorumlarıyla ekrana gelen Manşetlerin Dili’nde, gündemdeki dikkat çeken haberler masaya yatırıldı. Programda, İstanbul İl Seçim Kurulu’nun YSK’nın kararına rağmen CHP’li Ekrem İmamoğlu’na verdiği mazbata da konuşuldu.

İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı için rakı içerek kutlamaların yapıldığını söyleyen Karahasanoğlu, “Bizim sözümüz CHP’lilere de değil aslında,Ekrem İmamoğlu’na mazbatasını verin, diyen Ahmet abilere. Ahmet Taşgetirenlere.” ifadesini kullandı ve dindar görünen muhalifleri işaret etti.

Dün akşam geç saatlerinde YSK’nın, “Önce itirazları sonuçlandırın, daha sonra mazbatayı verin” şeklinde verdiği kararı hatırlatarak, “Ben tekrar altını çiziyorum; Yüksek Seçim Kurlu’nun son verdiği karara göre aldığı mazbata da şu an itibariyle hukuksuz olarak kendisine verilmiş sayılır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here