Ekrem’e çalışıyorlar! İstihbarat Raporu’ndan binbir surat FETÖ hesapları

0
48

Sosyal medyada PKK’nın propagandası yapan binlerce hesabı FETÖ’nün yönlendirdiği tespit edildi. FETÖ’cülerin, İmamoğlu’na destek hesaplarında da büyük artış olduğu vurgulanırken, İstihbarat birimlerinin hazırladıkları raporlar, birçok FETÖ’cü hesabın “Kemalist, Milli Görüşçü, Milliyetçi, Ülkücü, taraftar” gibi kisvelerle “manipülasyon yaptığı”nı ortaya koyuyor.

İmamoğlu’na çalışıyorlar! İstihbarat Raporu’ndan binbir surat FETÖ hesapları

 Hasan Üstün  yeniakit.com.tr 

Sosyal medyada PKK’nın propagandası yapan binlerce hesabı FETÖ’nün yönlendirdiği tespit edildi. FETÖ’cülerin, İmamoğlu’na destek hesaplarında da büyük artış olduğu vurgulandı. İstihbarat birimlerinin hazırladıkları raporlar, birçok FETÖ’cü hesabın “Kemalist, Milli Görüşçü, Milliyetçi, Ülkücü, taraftar” gibi kisvelerle yaptıkları paylaşımlarla, kamuoyu algısı oluşturmaya ve yalan haberlerin yayılmasını sağlamaya çalışıyorlar.

Raporlara göre, FETÖ taktikleri arasında iktidarın herhangi bir politikasına karşı en küçük eleştiride bulunanlara bile “hakaretler” yağdırarak, “İktidar partisi son derece tahammülsüz” algısını yerleştirmek de var.

Hakaret ediyorlar

“AK Partili” görünümü altındaki birçok FETÖ hesabından, Ak Parti’nin politikalarına yönelik en küçük eleştirilerde bulunanların da hedef alındığının ve böylece “İktidar Partisi ve yandaşları en küçük bir eleştiriye dahi tahammülsüz!” algısının oturtulmaya çalışıldığı da istihbarat birimlerinin raporlarında yer buluyor.

İslam’ın ruhuna uygun olmayan “aşırı övgü kalıplarının” toplumun bir kesiminde tepki oluşturmak üzere kurgulandığının da vurgulandığı raporlarda, FETÖ hesaplarının taraftar gruplarını da manipüle etmek için kullanıldığı ifade ediliyor. Birçok FETÖ hesabında “üç büyük kulüpten birinin taraftarlığı” maskesinin kullanıldığının altı çiziliyor.

FETÖ bağlantıları ve kimlikleri açıkça tespit edilen kişi sayısının 10 bini aştığının vurgulandığı raporlarda, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın etkin bir şekilde faaliyet gösterdiği ancak  sosyal medyaya hakim olan “dış güçler”in suçluya ulaşılmasında büyük engeller çıkarttıkları belirtiliyor.

İstihbarat birimlerinin raporlarında, “Terörle mücadelede uluslararası işbirliği”nin gerçekleşememesinin, FETÖ’nün sosyal medya organizasyonu ile mücadele edilmesini güçleştirdiği de vurgulanıyor.

Siber suçlar açıklamıştı

Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı,  PKK propagandası yapan 110 bin 646 sosyal medya hesabının tespit edildiğini açıklamıştı. Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın verilerine göre,  bu yönde faaliyet gösteren  FETÖ hesaplarından 42 bin 606’sı, IP adreslerindeki konumlarıyla deşifre edildi. Bu tür siber faaliyet içerisinde yer alan 18 bin 376 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.”

Gökçek’ten dikkat çeken çağrı

Öte yandan, sosyal medyayı çok aktif bir şekilde kullanmasıyla bilinen Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de sosyal medyadaki “FETÖ etkinliği”nin artışına dikkat çekerek, “Fetocular nöbette. Hemen karalama başladı. Feto hesaplarına bakıyorsunuz, yüzde 70’inde Atatürk fotoğrafı. Kendilerini kamufle etmeye çalışıyorlar.  Sizden ricam, FETÖ’cu hesapların altına #HadioradanFetocu hastagı ile cevap verin. FETOcuların böyle teşhiri oyunlarını bozacaktır.”  mesajını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here