Duydunuz mu? Kılıçdaroğlu ‘Seyyid’miş

0
45

İşi gücü yalan söylemek ve Türkiye’yi Batılı dostlarına şikayet etmek olduğu söylenen Kemal Karabulut, pardon Kılıçdaroğlu, her seçim öncesi “Ene Seyyid” şarkısını tekrarlayıp duruyor. Bana sorarsanız, onun seyyid de, ….. de olmadığını söylerim, amma bu kez de “Ene Seyyid, ene Şerif” diye şarkı söylemeye başlar.

Yani o “Ben seyyid, ben şerif vay…” demeye başlarsa bizi de ağlatır.

İyisimi siz beni burada bırakıp Tuğrul Selmanoğlu’nun o nefis yazısını bizahmet okumaya devam edin.

İşte o yazı:

Seyyid İbn-i Kılıçdar Kemal Efendi…

Her seçim ve referandum öncesi Kemal Kılıçdaroğlu’na bir haller oluyor. Bay Kemal gidiyor, yerine muhafazakar mutaassıp aynı zamanda hem muhaddis hem de fakih bir Kemal Efendi geliyor…Bakın Kemal Efendinin vaaz tadındaki konuşmalarından birkaç örnek sunayım size:
“-Peygamberimiz diyor ki; öyle bir zaman gelecek rüşvet hediye adı altında verilecek. Gözdağı olsun diye suçsuz kimseler öldürülecek. Çağların ötesinden dedi. Sevgili Peygamberimiz bu günün Türkiye’sini tanımlıyor.

Allah ile kul arasına girilemeyeceğini, inancın kalpte olduğunu, kalplerde olanı da ancak Allah’ın bileceğini buyurmuştur. Allah ile kul arasına girilemeyeceğini o, her seferinde dile getirmiştir. -Samimi düşüncemi söyleyeyim. Bütün peygamberler devrimcidir. Dünyayı değiştirmiştir. Düşünün Hz. Muhammed, milyarlarca kişiyi etkilemiştir. Tarihin gördüğü en büyük devrimcidir. Yeni bir çağ açmıştır. İslamiyetin başlangıç yıllarına bakalım. O dünyada yaratılan bilim, geliştirilen bilim, kitaplar ortaçağın rönesansına kaynaklık yapmıştır.”

Sadece vaaz vermekle yetinmiyor, aynı zamanda kendisinin Seyyid yani Peygamberimizin soyundan olduğunu da iddia ediyor: “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in soyundan geliyor mensubu olduğumuz aile. Ancak biz bunu siyasette kullanmıyoruz. ‘Seyyid’ soyuyuz yani. Bu konuda yazılmış çok sayıda makale de var.” Tabii soy ağacını gören yok, ama Kemal Efendinin iddiası bu şekilde… Muhtemelen kendi kendine şöyle bir düz mantık yürütüyor Kemal Kılıçdaroğlu: Ak Parti neden kazanıyor? Dini hassasiyetlere uygun siyaset yaptığı için, eee neticede bu toplumun %99’u Müslüman, demek ki CHP’de İslami söylemler kullanırsa Ak Parti gibi başarılı olur… Kemal Efendinin bu taktiği geçmiş seçimlerde tutmadı bu seçimde de tutmayacak, sebep ise oldukça basit… Millet yemiyor…

Adama demezler mi yahu madem bu kadar Müslüman’sın İslam’a savaş açan CHP’de ne işin var? Madem Seyyidsin, Allah Resulunun s.a.v hilafetini kaldıran CHP’de ne işin var? Madem İslâmî konularda bu kadar hassassın, nerde bir mukaddesat düşmanı varsa partiye doldurmanın sebebi ne?
Kemal Efendi, üç beş muhafazakârı kandırıp oylarını alacağım derken kendi seçmeninden de olacak. CHP seçmeni İslâmî söylemleri sevmez, istemez, itibar etmez, etseydi CHP seçmeni olmazdı…

Komik oluyorsunuz Bay Kemal, CHP Genel Başkanının İslam’dan bahsetmesi bir genelev patronunun namus dersi vermesi kadar tezat… Her seçim sonrası takındığınız hazımsız mukaddesat düşmanı tavrı seçim öncesinde de gösterin ki insanlar sizi seçmese bile samimi bulsunlar… Ha unutmadan bir Çin atasözü der ki “Tilki vaaz vermeye başladı mı gözünüzü tavuklardan ayırmayın!”

Tuğrul Selmanoğlu

Haberimizi beğendiyseniz daha çok kişinin okuması için lütfen paylaşınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here