CHP’nin İstanbul’da yapmayı planladığı ihanetler

0
21

Oy hırsızlığı, seçmen kaydırma, AK Parti seçmenlerinin kayıtlarını silme, sandık başkanları usulsüzlüğü, sandık başkanlarını satın alma, oyları sıfırlama ve binlerce, on binlerce ihanet, hile, yolsuzluk, hukuksuzluk ile kazandık dedikleri belediyeler.

Hile ile elde ettikleri mazbatalar…

İlçe ve İlçe Seçim Kurulları’nda dönen dolaplar… Bunların memur olanları değil, CHP’ye çalışacak olanları sandık başkanı yapmaları…

Ve sonunda geldikleri noktada belediyelerde çalışanlara karşı yapılan kıyım haatreketleri. Ve sonunda İstanbul başta olmak üzere yönetimi ele geçirdikleri belediyelerde yapacakları ihanetler. Bu ihanetleri ben uydurmadım. Onlar itiraf ettiler.

İŞTE CHP’NİN İHANET PLANLARI

CHP’nin İBB Meclis Grupbaşkanvekili Doğan Subaşı dün katıldığı bir toplantıda CHP’lilere şunları söyledi:

• “3 ay içinde tüm kadrolar değişecek hiçbir AKP’li kalmayacak.

• Belediye 4 parçaysa 2’si CHP’nin 1’i İyi Parti’nin 1’i HDP’nin yönetiminde olacak.

• HDP’lilere verdiğimiz sözleri tutmak zorundayız İyi Partili arkadaşlarımızın buna karşı çıktığını görüyoruz ama İyi Partili arkadaşlarımız şunu bilmeli ki İstanbul’u HDP’lilerin oyları ile kazandık onlar olmasa kazanma ihtimalimiz yoktu.

• 2 veya 3 belediye şirketinin yönetimini HDP’lilere vereceğiz bu konuda görüşmeler sağlandı.

• Dışardan bazı partilerden de istekler var onlara da belki yardımcı olabiliriz ama bunun için AKP’li (AK Parti) tek bir yönetici ve idareci belediyede kalmamalı.

• AKP’lilerin işten çıkarılması tepkilere neden olabilir bunun için profesyonel iletişim desteği alacağız işten çıkarmaların tamamında toplumun tepkisinin azaltılacağı haberleri ve belgeleri servis edeceğiz.

• Medyayı güçlendirme kararı aldık. Alternatif yabancı kaynaklı Türkiye’deki medyayı da destekleyeceğiz. AKP’liler İstanbul’da tasfiye edilirken çok farklı konularda ülke gündemi meşgul edilecek.

• Tek bir zarfı (ihaleleri kast ediyor) dahi AKP’liler alamayacak. Bölüşümleri Canan Hanım diğer partilerin il başkanları ile belirleyecek. Gerekirse İzmir, Eskişehir veya Güneydoğu’dan (HDP’li şirketleri kastediyor) hakedişi olan şirketlere zarflar verilecek.

• İBB’nin güvenlik personellerini çok hızlı değişeceğiz. Her partiden bu konuda katkı bekliyoruz özellikle HDP’den cv’ler gelmeye başlamış. Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyorlar.Biliyorsunuz İBB güvenliği otomatik silah dahi taşıyabiliyor. Bu birim partilerin güvenliği için önemli

• İBB’de varolan bir işleyiş var bu işleyişi bozmak istemiyoruz işler gayet güzel bir şekilde devam ediyor. İyi bir sistem kurulmuş. Düşündüğümüzden daha iyi bir durumda İBB. Eğer hata yaparsak halk bize kızar. Sabırlı olmamız lazım. Hatta bu sistemi İzmir’e taşımak lazım.

• Onun için işleyişi değil işleyişi yönetenleri değiştireceğiz var olan bu düzeni kendimize yazacağız. İBB konusunda yaptığımız eleştirileri azaltacağız çünkü iş yapma durumları projeler bizim düşündüğümüzün çok üstünde onun yerine basın üzerinden maddi tartışmalar çıkaracağız.

• Ekrem beye yurt dışından yaz içinde ziyaretler olacak. İstanbul belediyeciliğini CHP olarak Avrupa’ya ihraç edebiliriz. Bu da bize ciddi PR sağlayacak. Ajansımız görüşmeleri sürdürüyor. Avrupada AKP’ye konulan rezervler bize kalkıyor. AKP’lilerin işlerini CHP olarak pazarlayacağız.

• Vakıflar üzerinden tartışmaları büyütmemiz gerekiyor bir sonraki seçimlerde kendi tabanımızı mutlu etmezsek başarısız oluruz bunun için İBB’nin destek verdiği vakıfları itibarsızlaştırıp yerlerine kendi vakıf ve derneklerimizi koyacağız.

• Aynı zamanda siyasal İslam’ın beslendiği asıl yer de vakıflar cemaatler bunlara itibarsızlaştırmak sorunun kaynağını kurutmak demek olacak. Bu vakıflardan 1-2 tanesine göstermelik desteklerimizi devam ettireceğiz diğerlerini de özellikle medya ve sosyal medyada döveceğiz.

• HDP’lileri kaybetmezsek hiçbir sorun yaşamayız. İstanbul’da CHP için kilit parti HDP diğerleri değil. Diğer arkadaşların HDP ve HDP ideolojisi konusunda hiçbir yorum yapmamasını istiyoruz. Sabırlı olmamız lazım. AKP’ye karşı kazanmak istiyorsak HDP’yi hoş göreceğiz.

• Ekrem bey ortalık sakinleşince Demirtaş’a teşkkür ziyaretinde bulunacak. Necati bey görüşmeleri yapmış. Avrupadaki dostlarımız da Demirtaş’ın sürekli gündemde tutulmasını istiyorlar bu ziyaret bunun için de önemli.

• Şunu biliyoruz klasik medya haber siteleri artık yeterli değil sosyal medyanın gücü tartışılmaz. Bu nokta da ajansı olan arkadaşlar İldeki medya başkanlığımızla temasa geçsinler fon desteği sağlayacağız.

• Kriz anlarında sosyal medyadan bir taş atıyorsunuz sonra 40 akıllı bunu çıkarmaya çalışıyor olay hakkında gerçek çıkana kadar herkes algıya zaten inanıyor. Önemli olan artık gerçek değil algı. Bu seçimlerde Ekrem bey bunu ispatladı.”

İşte CHP’nin ortakları PKK, FETÖ, DHKP-C ile dışarıdaki Türkiye Düşmanları’ndan aldıkları destekle yapacakları ihanetler. Bunları dile getiren CHP’nin İBB Meclis Grupbaşkanvekili Doğan Subaşı olduğunu bir kez daha tekrarlayalım.


İşte yukarıdaki ihanet itirafların sahibi CHP’nin İBB Meclis Grupbaşkanvekili Doğan Subaşı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here