Başkan Erdoğan Donald Trump ile anlaştı!

0
51

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, G-20 Liderler Zirvesi’nde yüz yüze görüşme konusunda anlaştı.

Başkan Erdoğan, Donald Trump ile anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trumptelefonda görüştü.Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Sayın Donald Trump bugün bir telefon görüşmesi yapmışlardır.

Görüşmede, gündemdeki ikili konuların yanı sıra, Karadeniz’de Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilim ele alınmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile gün içerisinde yaptığı telefon görüşmesi hakkında bilgi paylaşımında bulunmuştur.

Türkiye-ABD arasındaki işbirliğini her alanda daha da geliştirme konusundaki kararlılıklarını teyit eden Sayın Cumhurbaşkanımız ve ABD Başkanı Sayın Trump, G-20 Liderler Zirvesi sırasında Buenos Aires’te yüz yüze görüşme konusunda da mutabık kalmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here